Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
16 лютого 2015 року вперше в Славутському міськрайонному суді Хмельницької області ухвалено вирок судом присяжних щодо обвинувачених В. та О. Цих осіб визнано винними в пред'явленому обвинуваченні за п.п. 1, 6, 12 ч. 2 ст. 115, ч.4 ст. 187 , ч.3 ст.289 КК України і призначено покарання за сукупністю злочинів у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна.
Суд прися́жних — це спосіб реалізації державної влади, зокрема судової, безпосередньо громадянами. З початку 2013 року, суди присяжних, передбачені новим КПК, винесли вісім вироків і з них - жодного виправдувального. З восьми справ три були розглянуті в Луганській області, дві - у Криму, і по одній - у Миколаївській, Хмельницькій та Рівненській областях. У шести випадках присяжні вибрали для злочинців покарання у вигляді позбавлення волі на строк 14 або 15 років, замість довічного ув'язнення.
Як самостійний соціально-політичній інститут суд прися́жних складається з окремої колегії присяжних засідателів та професійного судді чи суддів, які розглядають справи про злочини, де можливе довічне ув'язнення. Під час підготовчого судового розгляду обвинувачуваний має право подати клопотання у випадку, якщо він обвинувачується у вчиненні злочину, за яке передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
Славутський міськрайонний суд Хмельницької області один з перших в Хмельницькій області застосував інститут присяжних при розгляді вказаного кримінального провадження за клопотанням обвинуваченого В. та його захисника Я. По вказаній справі в якості присяжних були відібрані та залучені до участі у справі в автоматизованому порядку директор школи, токар і безробітний. Крім цього , у справі брали участь двоє запасних присяжних на випадок вибуття, основного присяжного з поважних причин. Присяжні беруть участь у прийнятті рішення нарівні з суддями. Під час судового розгляду справи застосовувався відеоконференцзв'язок, за допомогою якого здійснювався допит свідків які проходять військову службу на флоті в місті Одеса. За допомогою сучасних технологій судом досліджувались відео та аудіо докази. Судове засідання відбувалось відкрито, за участю представників місцевих засобів масової інформації.