flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ СУДОВОГО РОЗПОРЯДНИКА СЛАВУТСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
Керівник апарату Славутського міськрайонного суду Хмельницької області
           (посада)
_______________       _______________
            (підпис)                   (Ім’я та прізвище)

"___" ____________ 20__ року

 

Посадова інструкція судового розпорядника

Славутського міськрайонного суду Хмельницької області

 

 

  1. Загальна інформація

Категорія посади державної служби

«В»

 

Посада

Судовий розпорядник

Найменування структурного підрозділу

-

Найменування самостійного структурного підрозділу

-

Посада безпосереднього керівника

Керівник апарату

Посада керівника самостійного структурного підрозділу

-

Посада особи, яка здійснює координацію діяльності

Голова суду

  1. Мета посади

   Виконання обов’язків, передбачених процесуальним законодавством, для забезпечення розгляду справ, проваджень в суді, дотримання встановлених правил у залі судових засідань.

  1. Основні посадові обов'язки

1

   Здійснює перевірку та забезпечує готовність залів судового засідання для розгляду справ, проваджень і доповідає про їх готовність головуючому.

2

   Під час розгляду справ, проваджень забезпечує безпечні умови роботи суддям та працівникам апарату суду в залі судового засідання, іншому приміщенні, в разі проведення судом виїзного засідання; з урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання, визначає можливу кількість осіб, що можуть бути присутні в залі судового засідання, та визначає конкретні місця розміщення. 

3

      Оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати; забезпечує виконання учасниками судового процесу та особами, які є в залі судового засідання, розпоряджень головуючого; запрошує, за розпорядженням головуючого, до залу судового засідання свідків, експертів, перекладачів та інших учасників судового процесу; виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта відповідно до законодавства; запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги; за вказівкою головуючого під час судового засідання приймає від учасників процесу документи та інші матеріали і передає до суду; забезпечує дотримання вимог процесуального законодавства щодо виключення можливості спілкування допитаних судом свідків з тими, яких суд ще не допитав; забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходи до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.

4

   Забезпечує виконання вимог процесуального законодавства щодо проведення закритого судового засідання та вживає заходів до обмеження входу до залу судового засідання сторонніх осіб.

 

5

   Вживає заходи щодо видалення, за розпорядженням головуючого, із залу судового засідання осіб, які проявляють неповагу до суду або порушують громадський порядок; взаємодіє з працівниками правоохоронних органів з приводу сприяння у підтриманні громадського порядку, затримання та притягнення до адміністративної відповідальності осіб, які проявляють неповагу до суду та порушують громадський порядок; здійснює, в разі необхідності, взаємодію із судовою охороною щодо підтримання громадського порядку в приміщенні суду та в залі судового засідання.

6

   Вживає заходи безпеки щодо недопущення виведення з ладу засобів фіксування судового процесу особами, присутніми в залі судового засідання; організовує та забезпечує ведення судового засідання в режимі відеоконференцзв’язку.

7

   Для забезпечення невідкладного розгляду справ, проваджень з питань, що виникли в процесі їх слухання, за розпорядженням головуючого, здійснює термінову доставку в установи та організації, а також фізичним особам листів, викликів, інших документів.

8

   При виникненні надзвичайних обставин (пожежа, виявлення вибухонебезпечних предметів, затоплення тощо) повідомляє керівництво суду та організовує виклик спеціальних служб;

9

  Дотримується загальних правил етичної поведінки державного службовця та правил поведінки працівника суду.

 

10

   Ознайомлює з матеріалами справи (кримінального провадження) прокурора, адвоката, який бере участь у розгляді справи, інших учасників кримінального провадження, адміністративного або цивільного процесу, а також осіб, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання по їх права та обов’язки у порядку визначеному Інструкцією з діловодства.

   Виконує інші розпорядження головуючого та керівництва суду, які не перелічені в інструкції, але витікають зі змісту нормативних актів, наказів та вказівок, які входять до компетенції  судового розпорядника.

 

  1. Права (крім передбачених статтею 7 Закону України "Про державну службу")

   Робити зауваження учасникам судового процесу та іншим особам, присутнім у залі судового засідання, вимагати від них дотримання встановленого порядку та вживати заходів щодо їх усунення.

   Звертатися за допомогою до працівників  поліції,  органів судової охорони для припинення в приміщенні суду порушень громадського порядку, затримання та притягнення до відповідальності осіб, які вчиняють протиправні дії.

   На підставі відповідного запиту чи доручення суду звертатись до юридичних чи фізичних осіб, отримувати від них у встановленому порядку документи, матеріали та інформацію.

   Вносити пропозиції голові суду, керівнику апарату щодо покращення умов, удосконалення форм і методів роботи служби судових розпорядників, а також щодо покращення роботи суду в цілому.

   Отримувати від працівників апарату суду необхідну інформацію для виконання своїх завдань та обов’язків.

   Брати участь у нарадах та зборах державних службовців, зборах трудового колективу.

  1. Зовнішня службова комунікація

Взаємодія з Хмельницьким апеляційним судом, місцевими судами, експертними установами, з Державною судовою адміністрацією України, територіальним управлінням ДСА України в Хмельницькій області, Службою судової охорони, правоохоронними органами, органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими установами, підприємствами й організаціями, засобами масової інформації, а також з фізичними особами (учасниками справ, проваджень) в межах своїх посадових обов’язків.

 

  1. Вимоги до компетентності

   Вища юридична освіта за спеціальністю «Правознавство» або «Правоохоронна діяльність» з освітньо-кваліфікаційним рівнем не нижче молодшого бакалавра.

   Вільне володіння державною мовою.

   Знання законодавства.

   Уміння працювати з комп’ютером.

   Оперативність, комунікабельність, пунктуальність, відповідальність, вміння знаходити вихід з складних ситуацій, стресостійкість, системність та самостійність в роботі.

  1. Умови служби

П’ятиденний робочий тиждень з загальною тривалістю робочого часу 40 годин. Короткострокові відрядження в межах України та за кордон.

 

 

 

Головний спеціаліст суду
(посада)

 

 

________
(підпис)

 

_______________        (ім'я та прізвище)

 

_________
(дата)

 

З посадовою інструкцією ознайомлена

 

______________
(підпис)

______________
(дата)

_________________                                      (ім'я та прізвище)